Szkoła Filialna w Adamowie,Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Starym Widzimiu 64-200 Wolsztyn

 

Nawigacja

WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 PLAN PÓLKOLONII LIPIEC 2010 ŻAŁOBA NARODOWA WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010 PLAN PÓŁKOLONII 2011 WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 OGÓLNOPOLSKI TEST TRZECIOKLASISTY 2011/2012

Wydarzenia

WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

 

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Samorząd Uczniowski

 

NAGRODA BURMISTRZA

Dnia 20 czerwca 2018 roku w Gminnym Centrum informacji odbyło się spotkanie Burmistrza Wolsztyna z wyróżniającymi się uczniami i sportowcami ze szkół prowadzonych przez Gminę Wolsztyn. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody indywidualne

Z naszej szkoły nagrodę Burmistrza otrzymał  Mikołaj Foterek. GRATULUJEMY.

 

 Nikodem Weiss z klasy trzeciej otrzymał wyróżnienie w  VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Dnia 7 czerwca przedstawiciel  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia  Społecznego odwiedził naszą placówkę i wręczył Nikodemowi nagrodę. Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania gify nutek

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Tango, Menuet, Walc - tańce do słuchania.

Dnia 6 czerwca dzieci uczestniczyły po raz  ostatni  w tym roku szkolnym w spotkaniu muzycznym. Większość tańców  możemy zatańczyć znając odpowiednie kroki. Dzieci na koncercie poznały formy taneczne grane instrumentalnie, które służą bardziej do słuchania niż tańczenia.

 

Wycieczka  do Sanktuarium Maryjnego  w Licheniu

Dnia 5 czerwca 2018r wczesnym rankiem uczniowie klasy trzeciej  wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyli  na całodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Program wycieczki został zrealizowany zgodnie z planem. O godz.12.00  dzieci w szatach pierwszokomunijnych wspólnie z wszystkimi uczestnikami wycieczki uczestniczyły  w uroczystej mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej, zwiedziły Bazylikę, Golgotę oraz inne ważne miejsca związane z tym świętym miejscem. W Świętym  Lasku Grąblińskim - miejscu wielu objawień Matki Bożej poprowadziły Drogę Krzyżową. Wiele urokliwych zakątków sanktuarium sprawiło, że wszyscy uczestnicy pielgrzymki mogli nie tylko oddać się modlitwie, podziękować za wszystkie łaski ale i ...odpocząć. To była bardzo radosna i udana wycieczka. Wszyscy pełni wrażeń i duchowych przeżyć powrócili do domów.  Pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu są już stałym zwyczajem naszych dzieci pierwszokomunijnych.

Alan Wawrzynowicz  z grupy "Mali odkrywcy" został laureatem powiatowego konkursu sztuki dziecięcej . Gratulujemy.

 

 

FESTYN  RODZINNY

 

W niedzielne popołudnie, 3 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Na boisku wiejskim zgromadziły się dzieci, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Adamowa i okolic, by wspólnie bawić się. Spotkanie rozpoczęły dzieci, które wraz z wychowawczyniami przygotowały część artystyczną: tańczyły, śpiewały, złożyły życzenia i kwiaty rodzicom. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami ufundowanymi przez Radę Sołecką. Kolejnym punktem programu były różne gry i  konkurencje sportowe dla dzieci oraz wiele innych atrakcji z których mogły skorzystać dzieci jak i dorośli.

 

 

Noc w szkole

Uczniowie klas II-III długo oczekiwali na jedną z ważnych atrakcji szkolnych a mianowicie na noc spędzoną w  szkole.  Noc w szkole to okazja do wspólnie spędzonego czasu w gronie koleżanek i kolegów. Czas na wspólne, szalone zabawy w DINOPOLIS, wspólną pieszą wyprawę z sali zabaw do szkoły. Długie rozmowy, zabawy, seanse filmowe na terenie szkoły. To miło spędzone chwile aż do samego świtu.

 

                  OCEAN - FILM


We wtorkowe przedpołudnie cała społeczność przedszkolna i szkolna przeniosła się w fantastyczną podróż, przez magicznie piękny, głęboki, błękitny ocean! Dzieci podziwiały ławice małych rybek.
Zobaczyły z bliska kałamarnice i nieuchwytne ośmiornice, jak również wspaniałe diabły morskie. Spotkały się z delfinami i żółwiami morskimi. To wszystko na terenie szkoły, dzięki seansowi filmowemu nakręconemu w technice stereoskopowej 3D.

Znalezione obrazy dla zapytania gify nutek

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Bajan i akordeon.

Na majowym spotkaniu z muzyką gościliśmy w naszej szkole gościa z Ukrainy - bajanistę,  który zagrał walce, tanga, sambę na bajanie. Dowiedzieliśmy się, że bajan  to instrument muzyczny; odmiana akordeonu pochodzenia rosyjskiego z trzyrzędowym bądź pięciorzędowym układem klawiatur guzikowych dla obu rąk. Czekamy na kolejne spotkanie muzyczne.

 

 

 

 

LEKCJA PATRIOTYZMU

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, w naszej szkole obchodziliśmy  kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by przypomnieć sobie, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Upamiętniając to wielkie, historyczne wydarzenie, dzieci zaprezentowały wiersze oraz piosenki o tematyce patriotycznej, a całość dopełniła prezentacja przedstawiająca  różne rejony naszego kraju oraz film  pt. "Jestem Polakiem". Była to kolejna lekcja patriotyzmu.

 

 

II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

        Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.  Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. W związku z powyższym  katechetka szkoły, przeprowadziła taki dzień w piątkowe przedpołudnie 27 kwietnia. W uroczystym spotkaniu wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych, uczniowie klas II i III, nauczyciele i rodzice. Każdy miał okazję przeczytania fragmentu z pisma świętego.

 

PIERWSZA POMOC

  W codziennym życiu nie brakuje sytuacji, w których przypadkowe osoby stają się świadkami wypadków lub nagłej utraty przytomności. Pierwsze minuty mają kluczowe znaczenie dla dalszego przebiegu choroby i często pozwalają na uratowanie życia poszkodowanego. Dlatego każdy powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sta-nach nagłych. W związku z powyższym uczniowie klasy II i III zostali przeszkoleni przez szkolną pielęgniarkę jak prawidłowo udzielić pomocy, jak wykonać sztuczne oddychanie, jak opatrzyć rany. Zainteresowanie ze strony dzieci było ogromne. Każdy mógł sprawdzić swoich sił i możliwości.

 

   Przygotowania do obchodów Dnia Ziemi,organizowane były w  naszej placówce od wielu dni. Podczas specjalnie przygotowanych zajęć,dzieci we wszystkich gru-pach wiekowych rozmawiały na tematy związane z troską o naszą planetę. Planeta jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy troszczyć się o środo-wisko naturalne.

Dzieci i uczniowie uczyli się segregować śmieci, wykonywali prace plastyczne na w/w temat, poznawali budowę  kwiatów, obserwowali  z bliska sposób poruszania i budowę zwierząt żyjących w naszym środowisku, wykonywali nasadzenia. Zakoń-czeniem działań, była wyprawa na teren szkoły i wioski w celu oczyszczenia  tere-nu z odpadków i śmieci.

 

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Troje uczniów klasy drugiej, przystapiło do szkolnego konkursu recytatorskiego, w celu wyłonienia osoby, która miała zaprezentować swój wiersz, w gminnym konkursie recytatorskim w  SP nr 3 w Wolsztynie.Emilia Kaczmarek, Agata Kapustka i Wojciech Lorenc, recytowali wiersze Danuty Wawiłow.

O wyniku konkursu decydowała publiczność uczniowska oraz jury w skadzie: Agata Mączka, Milena Napierała i Małgorzata Wita. Do konkursu gminnego zakwalifikowano Emilkę Kaczmarek. Gratulujemy wyniku... Pozostałej dwójce uczniów, również gratulujemy odwagi i chęci reprezentowania klasy. Zachęcamy całą społeczność szkolną do aktywnego udziału w kolejnych konkursach.

Wizyta cyrkowców.

10 kwietnia  zawitał do nas cyrk Obimbolando.  Wszystkie dzieci  uważnie  śledziły  występy pary cyrkowców z Ukrainy. Program artystyczny zawierał: pokazy żonglerki, akrobacji na wałkach, pokazy jazdy na monocyklu, taniec – transformers. Nie zabrakło iluzji i zabawnego klauna, którego pokazy powodowały na sali śmiech i aplauzy. Dzieci chętnie angażowały się do wspólnych zabaw z cyrkowcami. Najbardziej zapierającą dech w piersiach chwilą było, gdy artystka pojawiła się z wężem. Pokaz dostarczył dzieciom miłych wrażeń, wiele radości i zadowolenia. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

 

 

„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

 

Cała społeczność  uczniowska wzięła udział w VIII ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym prze prezesa KRUS Adama Wojciecha Sekścińskiego. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Hasło tegorocznej edycji to „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.

Prace jakie wpłynęły na konkurs, można oglądać w albumie fot.

 

                                                  

                                                                

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Jak to Jankiel na cymbałach grał.

Na kwietniowym spotkaniu  gość z Ukrainy PanVictor Trachyk zaprezentował dzieciom jeden z najbardziej popularnych instrumentów ludowych - CYMBAŁY

 

 

      Niech Wielkanoc napełni serca radością, miłością i spokojem. Radosnego, wiosennego nastroju podczas dzielenia się posiłkiem przy wspólnym stole, w gronie najbliższej rodziny. Niech te Święta będą przepełnione radością i wiarą. Smacznego Święconego jajka oraz mokrego śmigusa dyngusa. Wesołego Alleluja!

 

                                                                   SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY 

 

 

REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE

Od poniedziałku 26 marca,do środy włącznie,uczniowie klas II i III uczestniczyli w rekole-kcjach. Tematem przewodnim tych spotkań była: WIARA,NADZIEJA, MIŁOŚĆ. Nauki odbywa-ły się w parafii św. Józefa w Wolsztynie , gdzie każdego dnia dzieci wyjeżdżały  autobusem szkolnym. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry, starali się uatrakcyjnić czas modli-twy i rozważań. Dzieci oglądały fragmenty filmów religijnych, śpiewały pieśni i prowadzi-ły dialog z pacynką, która przypominała im zasady zachowania i postawy dobrego chrześci-janina.Podczas rekolekcji uczestniczyli też w drodze krzyżowej. Zakończeniem trzydniowych spotkań, był udział we Mszy Świętej.                

    SPOTKANIE Z ZAJĄCEM

                     W wiosenny,choć chłodny piątek 23 marca,uczniowie naszej szkoły,udali się na poszukiwanie "zajączkowych upominków".Mimo niesprzyjającej aury,wszyscy pełni gorącego entuzjazmu szukali zostawionych w plenerze jego śladów. W tym roku oczekiwany gość pozo-stawił mapę, by odnalezienie gniazda ze słodyczami było ułatwione.Niestety pomimo mapy, dzieci długo poszukiwały miejsca złożenia prezentów.Niektórzy stracili nadzieję i zrezygnowali z poszukiwań.Po dość długim czasie,wielu trudach,cel został osiągnięty-zając został odnalezio-ny.Schowany przed zimnem w słomianych balotach oczekiwał na dzieci.Tam też porozkładał worki pełne słodkości.Radość z odnalezienia była ogromna.Wszyscy radośni i zachwyceni po-wrócili do szoły.W klasach czekała kolejna niespodzianka, którą jak każdego roku przynosi Pani Barbara Kulus - DZIĘKUJEMY.      

       POWITANIE WIOSNY

Ludowy zwyczaj nakazuje, witać wiosnę hucznie i wesoło. Dlatego też, 21 marca dzieci z grupy rocznego przygotowania przedszkolnego oraz uczniowie klas II-III, udali się autokarem na wolsztyński Rynek, by wspólnie z uczniami innych szkół i przedszkolakami uczestniczyć w obrzędzie pożegnania zimy. Program przygotowany przez zespół z Kębłowa i Wolsztyński Dom Kultury uświetnił cały program pożegnania zimy. W uroczystości uczestniczył też Burmistrz Wojciech Lis, który wręczał delegacjom szkół i przedszkoli upominki. Za pięknie wykonane kukły,dzieci otrzymały słodycze oraz drewniane kwiaty.Wspólny przemarsz nad  Jezioro Wolsztyńskie, był okazją do zaprezentowania własnoręcznie wykonnych Marzann. Na plaży odbył się surowy wyrok – wszystkie zimowe panny zostały spalone na ognisku.Mamy nadzieję, że to skutecznie odstraszyło zimę,a wiosna za-gości u nas na dobre. Podczas drogi powrotnej dzieci miały okazję skorzystać z atrakcji na placu zabaw i podziwiać piękno wiosennej przyrody.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

                                   20 marca w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce, obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, którego organizatorem jest Światowa Federacja Dentystyczna.Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej jest okazją do zwrócenia uwagi na problemy stomatologiczne Polaków i zachęty do dbania o prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej, które pozwolą chronić nasze zęby przez całe życie. W związku z powyższym, w klasach przeprowadzono pogadankę z wychowawcą, każda grupa wiekowa spotkała się w salce komputerowej, gdzie obejrzała prezentację. Podsumowaniem działań mających na celu zachęce-nie dzieci do systematycznych badań stomatologicznych, wpojenie dobrych nawyków  żywienio-wych i troskę o jamę ustną, było spotkanie z pielęgniarką szkolną. Dzieci, kolejny raz wysłuchały, jak ważne jest dokładne czyszczenie ząbków i miały możliwość czynnego udziału w szczotkowa-niu zębów i masażu dziąseł.  

DZIEŃ  KANGURA

Dnia 15 marca odbył się Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur”. Był on adresowa-ny do uczniów klasy  2-3. Chęć  udziału  zgłosiło 72 %  uprawnionych.Choroba , pokrzyżowała plany i ostatecznie do matematycznych zmagań przystąpiło 59 % uczniów szkoły. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin zostały ustalane przez władze sto-warzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu dzieci  miały 75 minut.Test konkursowy w kategorii "Żaczek"-  klasa  druga zawierał  21 zadań o różnym stopniu trudności. Test konkursowy w kategorii "Maluch"- klasa trzecia  zawierał 24 zadania. Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna  była poprawna. Dzień konkursu, "Dzień Kangura",stał się w szkole prawdziwym świętem matematyki.To już trzeci rok udziału w w/w. Wszystkim  którzy odważyli się stanąć do matematycznych zmagań GRATULUJEMY  !!!

 

                                                                       

 

W podróż do zaczarowanej Krainy Lodu!

Dnia 14 marca uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Opowieści z Lodowej Krainy” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa. Dzieci  z zaciekawieniem obejrzały  autorską inscenizację oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu". Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, które - pomimo zimowej scenerii - wlało w serca młodych odbiorców dużo ciepła i radości i  jak zwykle było  okazją do świetnej zabawy.

 

ZDROWE  ODŻYWIANIE. DBAMY O ZDROWIE.

 

Przystępując do programu „Owoce w szkole”, placówka  zobowiązała się do realizacji działań o charakterze  edukacyjnym, wzbogacającym  wiedzę dzieci na temat owoców i warzyw. Zajęcia jakie realizujemy w szkole mają różnorodną i ciekawą formę, a ich przebieg - także poza klasą szkolną - sprzyja inicjowaniu działań z zakresu zdrowego stylu życia. Już przeprowadzono zajęcia kulinarne i przygotowano surówkę warzywną oraz sałatkę owocową. W gazetce szkolnej „ Z Życia  Szkoły" pojawiają się krótkie artykuły na w/w temat. W pierwszym tygodniu marca, uczniowie poznali  nową piosenkę „ Warzywa w garnku”, oceniali skład witaminowy warzyw i owoców, znaczenie witamin dla organizmu człowieka, poznawali piramidę żywieniową i co dla nich najważniejsze i co przyniosło im największą frajdę, to gotowanie  zupy warzywnej. Wspólne działania na w/ w temat i konsumpcja witaminowej bomby, to  kolejny raz okazja do utrwalenia nawyków żywieniowych, polegających na uświadamianiu dzieci, jak ważne jest  regularne spożywanie owoców i warzyw.

 

                      DZIEŃ  KOBIET  W  NASZEJ  SZKOLE

Od samego rana chłopaki „krążyli” z tajemniczym uśmiechem. Dla swoich dziewczyn z grup przedszkolnych i klas wymyślili cudowne niespodzianki. Były kolorowe kwiaty i piękne własnoręcznie wykonane kartki z ży-czeniami.W klasach rozbrzmiewały wesołe melodie. Były wiersze, życzenia, głośne sto lat…Wszystkie dziewczyny otrzymały od chłopaków, miły zdrowy i słodki upominek. Dzień ten był radosny i bardzo udany. Pracownicy szkoły, serdecznie dziękują Radzie  Rodziców za przekazaną niespodziankę.

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Poznajemy instrumenty dęte

Dnia 7marca odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Na dzisiejszym spotkaniu nasi gości zapoznali  dzieci  z budową i brzmieniem dwóch instrumentów dętych blaszanych: trąbki i tuby oraz saksofonu-instrumentu dętego drewnianego. Dzieci dowiedziały się, że najbardziej rozpowszechnionym instrumentem dętym blaszanym jest trąbka występująca zarówno w orkiestrze symfonicznej jak i w orkiestrach dętych, kapelach ludowych, zespołach jazzowych itp. Czekamy na kolejne spotkanie muzyczne.

  

PATENT NA BEZPIECZNE FERIE

Przed długo oczekiwanymi feriami, w klasach przeprowadzano cykl pogadanek o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego.

Ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską

 i zabawą na świeżym powietrzu. Żeby  właśnie tak było pamiętaj !!!

 

PLANUJ, A GDY WYCHODZISZ NA ZEWNĄTRZ.

  • Ubieraj się stosownie do pogody – pamiętaj o szaliku, czapce, rękawiczkach, nieprzemakalnej kurtce i butach. Zabezpiecz skórę twarzy i rąk kremem ochronnym na zimno i wiatr. Nie wychodź z domu głodny – uczucie sytości zwiększy odporność na odczucie zimna.BEZPIECZNY WYPOCZYNEK.
  • Na nartach zjeżdżaj tylko na oznakowanych trasach. Nie przywiązuj sanek do auta itp. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu jezdni. Na łyżwach ślizgaj się tylko w wyznaczonych miejscach. Tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę!
  • OBSERWUJ PROGNOZY POGODY.
  • Pamiętaj żeby dostosować swój ubiór, ale też planowane aktywności do aktualnej pogody. Ograniczaj zbyt długie przebywanie na mrozie. NA STOKU dostosuj trasę do swoich umiejętności i pogody. Zabierz telefon komórkowy z dobrze naładowaną baterią oraz numerem alarmowym. Nie oddalaj się od grupy na szlakach. PAMIĘTAJ! Wchodząc na zamarznięty zbiornik wody zawsze ryzykujesz! Gdy lód się pod tobą załamie rozłóż szeroko ręce, zwiększając kontakt z pokrywą lodową. Cały czas staraj się wezwać pomoc. Gdy samodzielnie uda Ci się wydostać na zewnątrz, poruszaj się w kierunku brzegu w pozycji leżącej tak, aby zmniejszyć nacisk na lód.

 

W nieprzewidzianych i stresujących sytuacjach, nie licz na swoją pamięć.

Zapisz  podstawowe numery telefonów alarmowych:

 999 – Pogotowie Ratunkowe

 998 – Straż Pożarna

 997 – Policja

 986 – Straż Miejska

112 – numer alarmowy dla telefonów komórkowych

 

Cykl  pogadanek  połączono z  pokazem mody zimowej. Dziecięcej fantazji nie było końca. Zapraszamy do zakładki foto.

 

 

 

 

           Dzisiejszy czwartek 8 lutego, był dniem obfitującym w smakołyki. Jak tradycja nakazuje w "tłusty czwartek", każdy musi zjeść choćby jednego pączka. Zgodnie z tradycją, do szkoły rano dostarczone zostały świeżutkie pączki, którymi dzieci i uczniowie mogli się delektować podczas przerwy. Dziękujemy PAŃSTWU EWELINIE I DAWIDOWI JAGIELSKIM ,za  sfinansowanie smakołyków dla całej społeczności szkolnej i przedszkolnej.

 

                                                                        

                                                                            Znalezione obrazy dla zapytania gify nutek          

                                                                               SPOTKANIE Z MUZYKĄ

                                                                               Muzyczna łamigłówka

 Gra w moll i dur, szarpanie i granie smyczkiem, nietypowe dmuchanie, to tajemnice które poznały dzieci poznając na lutowym spotkaniu z muzyką  tajniki instrumentów smyczkowych i dętych. Czekamy na kolejne muzyczne spotkanie.

 

 

 

BALIK   KARNAWAŁOWY  

Styczeń i luty to czas balów i zabaw. Wspaniałe kolorowe stroje, postaci z bajek, cudowny nastrój, karnawałowe rytmy- to wszystko można było oglądać i słuchać  na balu karnawałowym, który odbył się dnia 19 stycznia w Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach, w którym uczestniczyły dzieci i uczniowie naszej szkoły.Nie brakowało zawodów, konkurencji, sesji fotograficznych. Atrakcją na baliku były przerwy, w czasie których dzieci zwiedzały pałac i regenerowały siły. Wspólny posiłek, był okazją do utrwalenia wiadomości o kulturalnym spożywaniu posiłków, zachowaniu przy stole, jak również wzajemnej pomocy i integracji grup szkolnych i przedszkolnych.Zakończeniem szalonych zabaw był seans filmowy.Balik karnawałowy możemy zaliczyć do udanych.

 

W Domu Pomocy Społecznej w Wolsztynie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny wystąpili z przedstawieniem jasełkowym.  Był to już trzeci występ małych, odważnych i fantastycznych aktorów. Jak zapewniała siostra przełożona, na przyjazd i występy  dzieci, wszystkie pensjonariuszki domu, czekały już od wczesnych godzin rannych. Kolejny udany występ nagrodzony brawami i  słodkościami. Uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane kwiaty z życzenimi. Upominkami obdarowywały przybyłe na występy osoby. Jasełka, które bawią, uczą i integrują, pozwoliły raz rozwinąć zdolności artystyczne, nauczyć odpowiedzialności i odwagi scenicznej. 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz zdjęć w fotogalerii Domu Pomocy Społecznej.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA SENIORÓW

 

W niedzielne popołudnie 28 stycznia 2018 roku odbyło się na sali u Pana Jagielskiego spotkanie opłatkowe  dla seniorów Adamowa. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą. Następnie dzieci z klas:   0, II i III  przedstawiły zebranym gościom przedstawienie jasełkowe pt. „ BETLEJEMSKA  DROGA…”  Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa oraz przypomniała sobie atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi artyści z  zaangażowaniem odegrali swoje role, za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami  oraz słodkościami.                 

 

 

 

 

SPOTKANIE  Z  MUZYKĄ

TANIEC FLAMINGÓW - MUZYCZNE ZOO

      Dnia 3 stycznia 2018 roku odbyło się się kolejne spotkanie z muzyką na którym został zaprezentowany najbardziej popularny taniec Hiszpanii. Duet polsko- hiszpński przybliżył dzieciom historię, tradycję oraz kult FLAMENKO.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Las wokół nas” związany z tematem „Las prosi Cię o …”.

Niełatwe wyzwanie jakie nadleśnictwo postawiło przed młodymi artystami zaowocowało zgłoszeniem do konkursu 140  prac z 10 szkół, które znajdują się  w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Wolsztyn. W dniu 7.12.2017 r. w siedzibie Nadleśnictwa Wolsztyn zebrała się Komisja Konkursowa w skład której wchodzili pracownicy nadleśnictwa oraz  Pani Agnieszka Kędziora – Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Siedlcu i Pan Jarosław Świrszcz – Dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury. Prace miały wyrównany poziom i w wyniku ustaleń komisji postanawiano przyznać wyłącznie równorzędne wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica klasy II  AGATA  SZABAT, której serdecznie gratulujemy.

Szkoła otrzymała też wspaniałą grę edukacyjną dla klas I-III,

z różnorodnymi gatunkami drzew oraz  nazwami surowców.

 W czwartek, 21 grudnia, dzieci z klas II-III zorganizowały klasową wigilię. Zgromadzili się w jednej sali szkolnej,by wspólnie pośpiewać kolędy,podzielić się chlebem,złożyć sobie wzajemnie życzenia.  Na spotkaniu nie  zabrakło również odczytywania tradycji związanych ze świętami. Przypomniano symbole i zwyczaje bożonarodzeniowe:

sianko pod obrusem, pierwsza gwiazdka, opłatek ,dodatkowe nakrycie,świeca wi-gilijna ,szopka,potrawy, choinka, podarunki, kolędowanie.Dzieci odczytywały też znaczenie w/w symboli. Wspólne kolędowanie było związane z realizacją treści społecznych,polonistycznych,muzycznych.Przy okazji utrwalono sposoby zacho-wania  przy wspólnym stole i zintegrowano obie grupy.

 

                        „ BETLEJEMSKA  DROGA…”

 

                   W środowy przedświąteczny wieczór, na sali wiejskiej w Adamowie, dzieci  wcielając się w postaci z bajek, zwierzęta: wróbelki, owieczki, biedronki, pieski, kotki itp. wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym. Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie i najbliższa rodzina małych aktorów. Scenariusz jasełek i śpiew kolęd wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci świetnie odegrały swoje role i  kolejny raz zrobiły niesamowitą radość swoim rodzicom. Na zakończenie wspólnego spotkania, na salę przybył gość z dalekiej Laponii, przywożąc ze sobą paczki dla całej społeczności szkolnej. Radości nie było końca...

 

W grudniowe,czwartkowe przedpołudnie, odbył się II SZKOLNY  KONKURS  RECYTATORSKI pod hasłem „PRZYRODA, JAK  POGODA”

 

Ponad  20 uczestników - dzieci z grup przedszkolnych i szkolnych prezentowało się w utwo-rach tematycznie związanych z pogodą.

 

Z GRUP PRZEDSZKOLNYCH

 

I miejsce zajęła Agnieszka  Nowaczyk grupa 0

II miejsce zajęła Aleksandra Lorenc grupa 0

III miejsce Maja Jagielska  punkt przedszkolny

Z  KLAS  II-III

I miejsce zajęła Nikola Chudzinska  

II miejsce zajęła Agata  Kapustka

III miejsce  Emilia  Kaczmarek

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym słodyczy  zjawił się również w naszej szkole. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z  Mikołajem. Dzieci  były bardzo szczęśliwe,  kiedy się pojawił. Oprócz słodyczy  Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne. Oczekiwana cały rok wizyta  Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wiele radości. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci do naszej szkoły za rok.

 

 

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Wielkie śpiewanie Walta Disneya

     Dnia 6 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Podcza koncertu zabrzmiały najpiękniejsze piosenki z filmów oraz bajek Walta Disneya wyśpiewane przez wokalistów muzyki operowej oraz rozrywkowej. Dzieci usłyszały piosenki z filmów: "Król Lew", " Kraina lodu"," Pacahontas" oraz innych.

 

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU O  JANIE  PAWLE II

 

          Podsumowaniem konkursu o „Janie Pawle II „ ,zorganizowanym przez katechetkę Marię Sadowską, było zaproszenie  księdza proboszcza, kanonika Jana Polca, który kilkakrotnie miał okazję spotkania i porozmawiania z papieżem Janem Pawłem II. Ksiądz proboszcz ciekawie opowiadał o wszystkich spotkaniach ze świętym. Wspomniał również o tym, iż w grudniu obcho-dzimy 20 rocznicę powstania parafii św. Józefa, a kamień pod budowę kościoła, pochodzący z poznańskiej katedry, poświęcił właśnie Karol Wojtyła, święty Jan Paweł II- papież.  

 

 

 

 

NAUKA  PRZY ANDRZEJKOWYCH  ZABAWACH

 

   Andrzejki obchodzone każdego roku-wg. tradycji wigilia świętego Andrzeja, były niegdyś nocą magi-czną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Wróżby te, traktowane były  bardzo poważnie.

Dawne tradycje andrzejkowe znane są również dzisiaj. Jednak nie traktujemy ich już tak poważnie jak dawniej.

 

         By dotrzymać tradycji, uczniowie poznawali  dawne sposoby przepowiadania przyszłości. Wspólne  zabawy, gry, a przy okazji nauka przysłów, rymowanek, zasad pisowni  i dobrego  zachowania przy stole, pozwoliła przybliżyć dzieciom dawne tradycje, a jednocześnie wiele nauczyć.

 

                                                                                      

Konkurs plastyczny

                  "Las prosi Cię o..."

 

Uczniowie klasy II i III wzięli  udział w konkursie plastycznym ,,Las wokół nas" ,którego tematem przewodnim było  hasło ,,Las prosi Cię o ...",zorganizowanym przez Nadleśnictwo  Wolsztyn. Celem konkursu było  wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, kształtowanie należytego podejścia człowieka, do przyrody oraz propagowanie właściwego korzystania z zasobów natury, zwrócenie uwagi na piękno lasu i rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowa-nej przyrodą i lasem. Uczniowie wykonali prace różnymi technikami.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

           W piątek 24 listopada w każdej grupie przedszkolnej i szkolnej,gościem honorowy był Miś. W tym dniu świętowaliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyją-tkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy go posiada,bądź posiadał...Tego jedynego, ulubionego,kochanego…To właśnie on pojawił się w szkole i w różnych formach obchodził swoje święto. Jego portrety ozdabiały sale szkolne, dzieci przygotowywały mu słodkie niespodzianki, wy-konywały jego podobiznę, malowały, fotografowały, a te nieco starsze pisały opis. Ten wyją-tkowy dzień długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków i uczniów.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. " RODZINA W AKCJI" zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie pod patronatem Starosty Wolsztyńskiego.  Wykonane przez uczniów prace promowały pozytywne relacje pomiędzy dorosłymi a dziećmi oraz przedstawiały relacje w rodzinie podczas niecodziennego spędzania czasu wolnego

 

 

 

 

Światowy Dzień Życzliwości, pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael       McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi.

                       Życzliwość, to życie w prawdzie i szczerości oraz szczęściu w stosunku do siebie i innych ludzi. W tym wszystkim, na pewno pomaga życzliwość. W naszej placówce,w każdej grupie szkolnej i przedszkolnej, odbyło się wiele pogadanek na temat życzliwego stosunku do siebie i innych ludzi, o kulturze bycia, o uprzejmości. We wtorek 21 LISTOPADA  W  DNIU ŻYCZLIWOŚCI, dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne, symbolizujące ten dzień. Wy-starczy jeden uśmiech, dobre słowo, a czasami ustąpienie miejsca innej osobie. Wtedy robimy dobry uczynek, ale także ludzie nie patrzą na nas jak na kogoś, komu nie można zaufać.Będąc życzliwym zdobywamy zaufanie,a przy okazji przyjaciół,nowe znajomości.

  W tym dniu,przypomniano dzieciom, o trwającym, całorocznym konkursie na najżyczliwszą osobę w grupie i klasie. Bądź życzliwy…

BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY W MOCHACH

          Uczniowie klasy II i III  reprezentowali  naszą szkołę w XXVI BIEGU NIEPODLEGŁOŚCIOWYM, który odbył się 11 listopada 2017 o godzinie 11.oo w Mochach. Organizatorem biegu był HKS „AZY-MUT” Mochy, a współorganizatorem - Powiatowe Zrzeszenie LZS w Wolsztynie. Małgosia Lorenc z klasy III , Nikola Chudzinska z klasy III i Wojtek Lorenc z klasy II przebiegli dystans 450 m. Wojtek za-jął IV miejsce. Wszystkim zawodnikom dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                   

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Poznajemy kraje - Senegal

Dnia 8 listopada odbylo się drugie spotkanie z muzyką. Nasz specjalny gość z Senegalu zapoznał nas z muzyką czaarnego kontynentu, wypełnił koncert muzyką, opowiedział o tradycjach oraz kulturze Senegalu.

 

WIECZORNICA NIEPODLEGŁOŚCIOWA W ADAMOWIE

Dzisiaj wielka jest rocznica -JEDENASTY  LISTOPADA !

Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa...”

Społeczność  uczniowska, zgromadzona na sali wiejskiej w Adamowie,  w patriotycznej akademii, upamiętniła odzyskanie przez Polskę niepodległości. Obchody Narodowego Święta, miały bardzo uroczysty charakter. Montaż  słowno-muzyczny, przeniósł wszystkich w te odległe, trudne dla Polski lata. W obrazowy sposób,„ mali aktorzy”, wcielając się w zaborborców, przypomnieli  losy naszego kraju. Dzieci czciły pamięć tamtych dni, oddawały pokłon poległym. W hołdzie wolności hymn Polski śpiewamy”- brzmiały słowa recytatorów . W trakcie uroczystego wieczoru, rozbrzmiewały słowa wielu patriotycznych pieśni: „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, Jedenasty listopada”. Układy taneczne z flagami i  biało czerwonymi szarfami, uświetniły spotkanie. Burmistrz Wojciech Lis, obecny na wieczornicy podkreślił, jak ważne są dla wszystkich takie lekcje historii. Jak ważne i potrzebne, jest szerzenie ducha patriotyzmu wśród młodego pokolenia. W uroczystym apelu udział wzięli; dyrektor szkoły Marcin Tajchert, zastępca Agnieszka Wolnik, sołtys wsi Eugeniusz Jagielski oraz liczne grono mieszkańców.Samorząd uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim,którzy uczestniczyli w naszej wie- czornicy. 

 

 

PONIEDZIAŁKOWE  PORANKI  Z  KSIĄŻKĄ.

 

             Od listopada wznowiliśmy cykl spotkań z książką. Poniedziałki rozpoczynamy od  wspólnej wędrówki po wspaniałym ogrodzie, z „pięknymi okazami książek”. Uczniowie  klasy  II i III poświęcają 15-20  minut, by  głośno czytać w klasie , a następnie w obu grupach  przed-szkolnych. Pozytywne treści książek, to kapitał z jakim dziecko wchodzi w coraz doroślejsze życie. Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu dziecka z wychowawcą, dziecka z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. Dzięki wspólnemu głośnemu czytaniu, dziecko potrafi mądrzej myśleć, ma większą wiedzę i podejmuje lepsze decyzje. Dobrze radzi sobie w życiu, szkole. Głośne czytanie uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań oraz wzmacnia samouznanie. Chcąc, jeszcze bardziej za-chęcić dzieci do samodzielnego czytania, ogłoszono całoroczny KONKURS CZYTELNICZY i wpro-wadzono stały dodatek do  gazetki „ Z  ŻYCIA  SZKOŁY"- STREFA  CZYTANIA  w  którym to, dru-kowane  są  wiersze, lub fragmenty  znanych i mniej  znanych  utworów.

"Nie mów dziecku, jak bardzo je kochasz, pokaż to, poświęcając mu czas, pokaż to, czytając mu książkę."

Ulrich Schaffer

Uczniowie klas II i III udali się do WDK w Wolsztynie, na przedstawienie pt. „KAROLCIA”, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Spektakl musicalowy przekazał dzieciom uniwersalne wartości i uczył tego, że warto pomagać innym, a dawanie, jest tak samo przyjemne jak otrzymywanie. Karolcia to powieść o przygodach małej dziewczynki, która staje się posiadaczką magicznego koralika spełniającego życzenia.Moc koralika pozwoliła pokazać, jaka naprawdę jest Karolcia, a koralik nauczył ją,że najszczęśliwszy człowiek jest wtedy, gdy przyczynia się do szczęścia innych. Zabawna kompozycja autorskich piosenek podkreśliła przyjazny dla dzieci język przedstawienia, dodatkowo nadała widowisku musicalowego charakteru.W spektaklu wykorzystano efekty specjalne, które pozwoliły najmłodszym poczuć baśniowy charakter przeniesionej na deski sceniczne książki Marii Kruger.

                                    

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Mały odkrywca - nietypowe instrumenty

Dnia 23 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką. Nasi goście z Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry zapoznali dzieci z nietypowymi instrumentami, z ich wyglądem i brzmieniem. Były też wspólne zabawy przy muzyce oraz zagadki muzyczne.

"OWOCE  W  SZKOLE"

 Program „Owoce w szkole”, realizowany jest  przez szkołę od września 2009roku. Polega na dostarczaniu owoców i warzyw dzieciom w placówkach edukacyjnych i jest częścią inicjatywy zaproponowanej przez Unię Europejską. Celem programu „Owoce w szkole” jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Konsekwencją podniesienia świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia będzie ograniczenie występowania wśród dzieci nadwagi i innych chorób cywilizacyjnych, spowodowanych zbyt małym spożyciem owoców i warzyw.Owoce i warzywa dostarczane uczniom w ramach programu  spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych. Dostarczane owoce i warzywa są gotowe do bezpośredniego spożycia -  czyste, wystarczająco rozwinięte i odpowiednio dojrzałe, zdrowe.W programie „Owoce w szkole” przewidziane są również działania towarzyszące. Przystępując do programu szkoła  zobowiązała się do realizacji działań o charakterze  edukacyjnym, wzbogacającym  wiedzę dzieci na temat owoców i warzyw. Zajęcia mają różnorodną i ciekawą formę, a ich przebieg - także poza klasą szkolną -  sprzyja inicjowaniu działań z zakresu zdrowego stylu życia. Już przeprowadzono zajęcia kulinarne i przygotowano surówkę warzywną oraz sałatkę owocową. W pierwszym numerze gazetki szkolnej „Z ŻYCIA SZKOŁY” pojawiła się strona poświęcona wartościom odżywczym warzyw i owoców, jak również przepis na prostą sałatkę.  

 

 

KOLORY  JESIENI W NASZYCH  PRACACH.


Z dostojnym wdziękiem, z drzew opadają liście. Mija piękna i złota jesień. By uwiecznić jej cudne kolory, dzieci wykonały wiele ciekawych prac plastycznych. Pomysłów nie było końca,a niektóre z nich można obejrzeć   / zapraszamy do albumu foto/.

PRZEDSTAWIENIE  TEATRALNE W WDK

Dnia  16 października uczniowie klasy II i III wzięli udział w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej  nr  1 oraz nr 3. Inicjatorem tego przedsięwzięcia, był Związek  Międzygminny Obra, przy współpracy z Biurem Promocji i Turystyki przy Urzędzie Miasta i Gminy Wolsztyn oraz Wolsztyń-ski Dom Kultury. Przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: "O tym jak Jaś chciał zostać eko-strażnikiem" jest autorstwa mieszkanki gminy Wolsztyn, Pani Joanny Florczak. Zrealizowane zostało  w ramach programu edukacyjnego, ze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Cudowna pogoda  zachęciła  też  wszystkich, do spaceru po wolsztyńskim parku, wśród jesiennego koloru opadających  liści. Była to okazja do utrwalenia gatunków drzew, a także poznania rzadko spotykanego  pomnika przyrody. Dzieci zbierały okazałe liście MIŁORZĄBU DWUKLAPOWEGO. Wyprawa była owocna w nowe doświadczenia, a  cele edukacyjne zrealizowano w stu procentach. 

https://spadamowo.edupage.org/elearn/pics/text/text_text1/d1639356293b02ed41974eb02ee674f35f8a29bc

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W październiku, uczniowie oraz przedszkolacy  naszej szkoły  spotkali  się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, który omówił zasady bezpieczeństwa, dotyczące najmłodszych. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczną drogę do szkoły w przypadku braku chodnika-tak jak to ma miejsce w naszej wiosce, kamizelek odblaskowych i innych oznaczeń pieszego po zmroku. Omówiono zasady przechodzenie przez jezdnię i praktycznie je przećwiczono. Przeanalizowano też reagowanie na odpowiednie światło sygnalizatora świetlnego podczas jazdy rowerem, samochodem z rodzicami i  ruchu pieszych.  Przypomniano przepisy korzystania z fotelików i siedzisk podczas jazdy oraz konieczności zapinaniu pasów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Były pytania i wyczerpujące odpowiedzi ze strony zaproszonego gościa.

Dzień Chłopaka, to święto stosunkowo nowe, choć znane i mające swoich zwolenników. Miejscem, gdzie to święto obchodzi się od lat, jest z pewnością przedszkole i szkoła. Dziewczynki chętnie przygotowują niespodzianki swoim kolegom z grup przedszkolnych i klas szkolnych. W tym roku, przy wsparciu Rady Radziców, obdarowały chłopaków skromnymi upominkami. Zasada była jedna: im śmieszniej tym lepiej, im słodziej tym cudowniej.Mile widziane były  też życzenia, uściski, wspólna zabawa i "sto lat" .

 

Znalezione obrazy dla zapytania gify lasu

Wyprawa klasy II i III do lasu

Pod koniec września  klasa III wybrała się na wycieczkę do lasu w celu  obserwacji  przyrody, utrwalenia wiadomości dotyczących warstwowej budowy lasu. Uczniowie poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Zaopatrzeni w lornetki i lupy oglądali różne okazy przyrodnicze. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Zebrane skarby zostały zabrane do szkoły. Kilka dni później w podobnej wycieczce uczestniczyli też uczniowie klasy II. Celem ich wizyty w lesie, było rozpoznawanie drzew iglastych i liściastych,szukanie "zasobów"  ściółki leśnej, nazywanie roślin runa,podszytu, jak również doskonalenie sprawności fizycznej,poprzez naturalny tor przeszkód.Po udanej,męczącej wyprawie, z przyniesionych darów lasu, można było wykonać doświadczenia. 

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017

„Nie ma śmieci - są surowce"

Dnia 22 września 2017 przedszkolaki i uczniowie  szkoły,  wzięli udział w corocznej akcji sprzątania śmieci. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Z workami , pełni młodzieńczego entuzjazmu, dzieci wyruszyły na teren wioski. Działanie to, jest jedną z czynnych, interesujących metod wychowawczych.

 

 

PIERWSZE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

 

Podczas zorganizowanego XIII  FESTYNU JESIENNEGO,odbywało się wiele atrakcji dla dzieci.Jedną z ważniejszych, to IX BIEG JESIENNY. Uczestniczyło w nim kilkoro uczniów naszej szkoły. WOJTEK LORENC z kl. II zajął III miejsce. Dziękujemy za kolejny rok reprezentowania naszej placówki  i wszystkim uczestnikom życzymy kolejnych sukcesów.

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018
życzymy wszystkim UCZNIOM, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, 
odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, 
rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości, wielu przyjaźni
ciągłego rozwoju,

NAUCZYCIELOM oraz wszystkim PRACOWNIKOM SZKOŁY życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.

RODZICOM zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele 
nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.